Vormsil toimus nutikate kogukondade motivatsiooniseminar

12.-13. aprillil toimus koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” raames motivatsiooniseminar Vormsi saarel. Seekordne motivatsiooni päevak oli keskendunud kahele põhiteemale– „KOV ja kogukond“ ning „Kogukonna imago“

Kahepäevasel külaskäigul saime teadmisi Vormsi rahvamaja tegemistest ja kogukonnatööst saarel (Angela Mäger, Vormsi kultuuri- ja kogukonna spetsialist), ülevaate Vormsi rahva ja KOV-i koostööst (Maris Jõgeva, Vormsi vallavanem), Rae abivallavanem Bärbel Salumäe jagas, kuidas käib KOV-i ja kogukonna koostöö Rae vallas ning Viimsi valla tegemisi avas Viimsi abivallavanem Annika Vaikla. Nii Bärbel kui ka Annika on kogukondliku liikumise taustaga ning avasid vaatenurka mõlemast vaatest.

Teisel päeval saime kuulda, kuidas käis Vormsi uue imago kujundamisprotsess (Kata Varblane, volikogu aseesimees, Vormsi uue visuaalse bränd protsessi eestvedaja) ning Hosby külavanem Liina Jutt rääkis Hosby küla tegemistest.

Pealelõuna viis ringsõidule Vormsi saart ja kogukondi avastama, giidiks Ene Sarapuu.

Motivatsioonipäevaku eesmärgiks oli inspireerida kogukondade eestvedajaid, saada uusi tutvusi ning teadmisi ja vahetada.

Koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” partneriteks on Kodukant Läänemaa, Nelja Valla Kogu ning Põhja-Harju Koostöökogu.

Vaata rohkem pilte SIIN ja SIIN