Vabatahtlikud päästjad kogusid kogemusi Maltal

Vabatahtlikud päästjad kogusid kogemusi Maltal

6. – 10. juunil 2023 toimus kogukondade koostööprojekti „EstPol: jätkusuutlikud kogukonnad“ raames vabatahtlikele päästjatele suunatud õppereis Maltale. Õppereisil osalesid päästjad Kodukant Läänemaa ja Nelja Valla Kogu piirkonnast, lisaks esindajad Eesti Punasest Ristist. Nelja Valla Kogu piirkonnast osalesid päästjad Saue Vabatahtlik Tuletõrjeühingust, MTÜ-st Saku Priitahtlikud Pritsimehed, Harjumaa Päästeseltsist,  ja MTÜ-st Vabatahtlik Pääste.

Mitme päeva jooksul külastati selliseid organisatsioone nagu:

  • Gozo saarel tegutsev Emergency Response Rescue Corps, mille peamisteks tegemisteks on Gozo ja Comino saare merepääste ning erinevate päästealaste koolituste läbiviimine. Organisatsiooni on 100% vabatahtlik ning tegeleb mtü-na.
  • Gozo saare tuletõrje komando, kus töötavad kutselised päästjad ning komando kuulub riikliku kodanikukaitse osakonna alla.
  • Malta saare Xemxija tuletõrje komando, kus samuti töötavad kutselised päästjad.
  • St John-i vabatahtlik päästekomando, mille tegevus on 100% vabatahtlik ning peamiseks tegevuseks on suurüritustel esmaabi teenuste andmine ning erinevate koolituste läbiviimine.
  • Malta Punane Rist, kes on Malta saarel riikliku pääste kõrval teine suur organisatsioon, kes korraldab kogu saare päästealast tegevust, sh merepääste ning koolitused.

Õppereisi eesmärk – tutvuda sealsete vabatahtlike päästjatega, tegevusvaldkonna korraldusega, luua kontakte ning võrgustuda – sai edukalt täidetud.

Pilte õppreisist saab vaadata siit