FinEst Projekti õppereis LAG Bura piirkonda

Toimumisaeg

Rahvusvahelise projekti „FinEst Countryside – Accessible Coastal and Village Tourism in Baltic Sea Region“ jätkusuutliku turismi teemaline õppereis Horvaatiasse LAG "Bura" piirkonda.

Osalesid MTÜ Nelja Valla Kogu ja MTÜ Põhja Harju Koostöökogu juhatuste ja hindamiskomisjoni liikmed ning turismiettevõtjad.

Õppereisil toimunud Eesti tegevusgruppide koostööseminaridel arutleti uue perioodi arengustrateegiate eesmärke lähtuvalt rohepöördest ja jätkusuutliku turismi põhimõtetest ja maaelulaadi propageerimisest.

Külastasime LAG Bura tegevusgrupi jätkusuutliku turismi objekte ning toimus ühisseminar.

07.09.21 seminaril osales 27 osalejat. Seminari peamine eesmärk oli tutvustada tegevusgruppide näiteid maaturismi lisaväärtustest ja kestlikkusest.

Seminar avati Jasenica linnapea hr Stipe Vulići tervitusega. Kohalik tegevusrühm “Bura” tutvustas oma näiteid heast tavast, kohalikke ja rahvusvahelisi projekte ning meetmeid põllumajandustootjatele ja kohalikele omavalitsustele.

Seminaril esinesid Jasenica, Posedarje ja Vrsi turismiametite esindajad, kes tutvustasid oma piirkondade turismiatraktsioone.

Pärast seminari külastasid osalejad peretalu Sandra Babac, Šinjorina Smokva Poljicas, kus meil oli võimalus tutvuda viigimarjaistanduse ja mahemooside tootmisega. Mahetooted on valmistatud Dalmaatsia retseptide järgi.

Kohalik tegevusrühm LAG Bura on valmis läbi rääkima uute koostöövõimaluste üle maaturismi arendamiseks.

 

LAG BURA kokkuvõte ja artikkel meie külastusest:

http://www.lagbura.hr/en/finest-countryside-accessible-coastal-and-village-tourism-in-the-baltic-sea-region/