LOODE-EESTI INFOPÄEV 2023

Toimumisaeg

16. mail kl 12-17 Paldiskis,
Tavernis Peetri Toll

Kavas:

ELAMUSFESTIVAL PORIKUU

Loode-Eesti suurim elamusfestival Porikuu toimub tänavu 30. septembrist 31. oktoobrini. Porikuu festival turundab piirkonna sügissündmusi üle Eesti ja pakub meelelahutust nii kohalikele inimestele kui külalistele kaugemalt. Kutsume arutelul osalema kõiki Loode-Eesti (so Haapsalu ja Keila linnad ning Vormsi, Lääne-Nigula, Lääne-Harju, Saue, Harku, Saku ja Kiili vallad) sündmusekorraldajaid, kes soovivad ennast nähtavaks teha ning piirkonnas madalhooaega elavdada.

LOODE-EESTI GEOPARK

Lääne-Harju Koostöökogu on taaselustanud idee Loode-Eesti geopargist. Loode-Eestis asuvad erilised geoloogilised loodusmälestised (Neugrundi meteoriidikraater, bertšarahnud, Balti klint jm), mille väärtustamine ja sidumine piirkonna turismiga võib olla uueks väljundiks Loode-Eesti kui sihtkoha turundamisel ja arendamisel. Loode-Eesti geopargi arendusstrateegiat aastani 2030 koostab Tallinna Ülikool ning läbi ELU õppeaine projekti „Loome Loode-Eestile loo“ on kaasatud ka ülikooli tudengid. 16. mail esitletakse ELU õppeaine projekti tulemusi: tehakse lühiülevaade geopargi praktiliste rakenduste näidetest. Oodatud on kõik, kes soovivad loodavas strateegias kaasa rääkida või infoväljas olla.

Lisaks leiab infopäeval aset Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna koostöökontseptsioonist tutvustus (HEAK) ning ringsõit avastamaks Pakri poolsaare geoloogilisi loodusväärtusi. Päevakava ja registreerumine: https://forms.gle/ZAhDri3MmYkbTAmu9

Kohtumiseni Paldiskis!

Karet Schönberg
Loode-Eesti ühisturunduse projektijuht
karet@loode-eesti.ee
56996567